USA: Znaki drogowe

droga ze strzalkaPrzedstawiciele zarządu autostrad w stanie Georgia uważają, że umieszczanie przy drodze znaków z imionami ofiar wypadków, powstrzyma kierowców przed jazdą pod wpływem alkoholu (The Associated Press).  Nawiązując do zwyczaju tworzenia miejsc pamięci przez rodziny ofiar wypadków samochodowych w Georgii wprowadzono znaki z imionami osób, które poniosły śmierć w wyniku prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Na znakach, oprócz imion ofiar, zamieszczona jest data śmierci i słowa „Ofiara Jazdy pod Wpływem Alkoholu” (DUI Victim). Pierwszy znak poświęcono pamięci 17-latka, który zginął będąc pasażerem pijanego kierowcy.
Zwolennicy tej idei liczą na to, że poprzez zamieszczanie znaków „pamięci ofiar” uda im się trafić do kierowców. Sądzą, że metoda ta jest skuteczniejsza, niż przedstawianie statystyk.
Ben Bridges – wnioskodawca ustawy uważa, że znaki „pamięci ofiar” ustawiane w miejscach ich śmierci, unaocznią kierowcom ryzyko jazdy pod wpływem alkoholu. Dodatkowo autor stwierdza, że realizowany projekt jest próbą powstrzymania eskalacji zjawiska kierowania pod wpływem alkoholu.
Znaki finansowane są z opłat zasądzonych w wyniku procesów sądowych w sprawach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Możesz również polubić…