Dlaczego warto wynająć auto elektryczne?

vozillaŻyjemy w czasach w których dbałość o środowisko naturalne jest nie tylko modne, ale i stało się koniecznością. Każdy z nas chciałby mieszkać w mieście pozbawionym smogi, spalin i ryku silników spalinowych. Niestety mimo szczerej chęci w zdecydowanej większości nadal używamy samochodów z silnikiem spalinowym.

Konieczność wypożyczenia samochodu sprawia, że możemy poczynić mały kroczek w przyszłość i mocno ulżyć środowisku. Wystarczy, że zamiast tradycyjnego auta, lub auta hybrydowego, zdecydujemy się na wynajem samochodu elektrycznego. Dlaczego warto wypożyczyć takie auto?

1. Samochody elektryczne oszczędzają pieniądze na paliwie.

Wypożyczając samochód elektryczny możesz bardzo dużo zaoszczędzić na paliwie. Jak dużo? Samochód elektryczny nie posiada silnika spalinowego więc nie potrzebuje żadnego paliwa. Zapomnij o odwiedzinach stacji paliw i płaceniu po kilka złotych za litr benzyny, oleju napędowego lub autogazu. Wynajmując samochód elektryczny musisz pamiętać tylko o tym by od czasu do czasu go ładować. Zazwyczaj następuje to po przejechaniu 100-200 kilometrów. Niektóre samochody elektryczne mogą pokonać większy dystans. Jedynym wydatkiem będzie koszt energii elektrycznej która jest tańsza niż jakiekolwiek paliwo.

2. Samochody elektryczne są dobre dla środowiska.

Bez względu na to czy zazwyczaj poruszasz się samochodem z silnikiem spalinowym, czy ekonomicznym autem hybrydowym, każdy z tych pojazdów w większym lub mniejszym stopniu wpływa na środowisko. Do atmosfery wydostają się takie zanieczyszczenia jak: dwutlenek węgla, tlenek węgla, tlenek siarki, węglowodory HC, tlenek azotu, ołów i jego związki, sadza, dymy, popioły itd. Przesiadając się na samochód elektryczny możesz o tym zapomnieć.

Gdyby dzisiaj cały świat przerzucił się na samochody elektryczne to już niedługo w dużym mieście mógłbyś spać przy otwartym oknie nie martwiąc się zewnętrznymi hałasami i zanieczyszczeniem. W końcu mógłbyś spojrzeć wieczorem w niebo i zobaczyć gwiazdy, których nie widać w dużych miastach ze względu na smog. Życie było by o wiele piękniejsze. Dołóż do tego swoją cegiełkę, wynajmij samochód elektryczny i przyczyń się do podniesienia świadomości innych ludzi.

3. Samochody elektryczne prowadzą się dużo lepiej.

Jeżeli nie przemawiają do ciebie kwestie finansowe oraz środowiskowe, być może przekonasz się jeżeli powiemy, że samochody elektryczne prowadzą się dużo lepiej. Niemal każdy właściciel auta elektrycznego powie ci, że teraz za żadne skarby nie przesiadłby się do samochodu z silnikiem spalinowym. Dlaczego tak jest?

Można to porównać do wymiany dysku twardego w komputerze. Gdy wymieniamy HDD na SSD od razu widzimy znaczną poprawę wydajności. Wszystko to dzięki szybszemu dostępowi i braku ruchomych części w przypadku dysku SSD. Elektryczny samochód również posiada dużo mniej ruchomych części, dzięki czemu natychmiastowo uzyskuje 100% momentu obrotowego. Samo wciśnięcie pedału gazu daje zupełni inne odczycie.

Konkluzja

Istnieje wiele powodów przemawiających za długoterminowym wynajmem elektrycznego auta. Chociaż wielu wskazuje, że można dzięki temu uzyskać duże oszczędności finansowe i oszczędzać środowisko, oba argumenty dla wielu osób są mało ważne.

Racjonalnym powodem dla którego należy rozważyć wynajem auta elektrycznego jest to, że tym pojazdem po prostu jeździ się dużo lepiej. Być może wynajem auta elektrycznego będzie dla ciebie bodźcem do kupna jednego z popularnych samochodów elektrycznych.

Fanom prędkości polecam blog Supersprint.

Możesz również polubić…