Jak zaoszczędzić pieniądze na wynajmie samochodu

carsPodczas planowania rodzinnych wakacji naturalnym jest, że zastanawiamy się jakim autem wyruszyć w podróż. Czasem nasz samochód może nie sprostać trudom długiej podróży, bądź nie zapewnia dostatecznego komfortu jazdy i bezpieczeństwa. W takich przypadkach warto się zainteresować długoterminowym, kilkutygodniowym lub kilkumiesięcznym, wynajmem samochodu. Najlepiej na korzystnych dla naszego portfela warunkach.

Czy to rodzinne wakacje, czy podróż służbowa, samochód będzie nieodzownym elementem niemal każdej podróży – zwłaszcza jeżeli masz zamiar zachować dużą mobilność w miejscu do którego się wybierasz. W szczytowym okresie letnim, istnieje dużo ludzi którzy tak jak ty starają się wypożyczyć samochód.

Zazwyczaj najgorętszy sezon dla wypożyczalni samochodów przypada na okres od marca do października. Jako, że wynajmując samochód możemy nadszarpnąć nasze finanse, przyjrzyjmy się jak zaoszczędzić pieniądze na wynajmie auta.

1. Wybierz tańszy samochód.

Nie musisz odwiedzać wypożyczalni samochodów by móc wybrać najtańszy samochód. Dziś wypożyczalnie samochodów walczą o klienta już w Internecie. Możesz rozejrzeć się po kilku stronach i wybrać najtańszy samochód. Zwróć uwagę na ukryte koszty (np. dopłata za nawigację lub za fotelik dla dziecka) by przypadkiem nie naciąć się na ofertę nieuczciwego sprzedawcy. Pamiętaj, że twój samochód nie musi być najpiękniejszy, ważne by był praktyczny i bezpieczny. Kierowanie się tą myślą pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

2. Przeglądaj online.

Już w pierwszym punkcie mogłeś zobaczyć, że przeglądanie ofert wypożyczalni online może przynieść wiele korzyści. To najłatwiejszy, najszybszy i najtańszy sposób na porównanie ofert kilku wypożyczalni samochodów działających w okolicy. Nie musisz tracić pieniędzy na podróżowanie po okolicy i sprawdzanie ofert każdej wypożyczalni z osobna. Już to pozwala zaoszczędzić ci sporo czasu i pieniędzy. Przeglądając online uważaj na naciągaczy. Jeżeli masz wątpliwości co do uczciwości oferenta nie korzystaj z jego usług.

3. Zaawansowana rezerwacja.

Podobnie jak linie lotnicze oferują zniżki gdy miejsce w samolocie rezerwowane jest z wyprzedzeniem, tak są wypożyczalnie samochodów oferujące najem samochodów po atrakcyjnych cenach w przypadku ich wcześniejszej rezerwacji. Najlepiej rezerwować auto ze sporym wyprzedzeniem, np. na dwa lub trzy miesiące przed planowaną podróżą. Ta metoda pozwala uzyskać ciekawe zniżki oraz uniknąć rozczarowania w ostatniej chwili.

4. Wynajmuj samochód w mniejszej wypożyczalni.

To naturalne, że duże i znane wypożyczalnie samochodów mają większe ceny najmu niż małe, lokalne wypożyczalnie. Jest to związane z wysoką jakością usług, większą liczba pracowników oraz kosztami jakie duża wypożyczalnia ponosi w związku z reklamą w TV, radio, gazetach, billbordach i Internecie. Jeżeli wyruszasz do miasta którego nie znasz możesz poprosić użytkowników forum wybranego miasta o wskazanie dobrej i małej wypożyczalni. Następnie badania tej wypożyczalni leżą po twojej stronie.

5. Wypożyczaj samochód z dala od lotniska.

Łatwo można zauważyć, że większość wypożyczalni samochodów lokuje swoje siedziby blisko lotnisk. Firmy te narzucają na swoje samochody duże ceny najmu bowiem wiedzą, że pasażerowie samolotów są zdesperowani i chcą jak najszybciej dostać do dyspozycji samochód. Lepiej przeszukaj ofertę wypożyczalni działającej z dla od lotniska. Będziesz miał pewność, że ta wypożyczalnia może ci zaoferować lepsze ceny, bez sztucznego pompowania.

6. Wykorzystaj program lojalnościowy.

W obecnych czasach wypożyczalnie samochodów oferują swoim klientom korzyści lojalnościowe. Sprawdź czy wybrana wypożyczalnia prowadzi program lojalnościowy a następnie zapoznaj się z warunkami przystąpienia do programu. Może się okazać, że z czasem uzyskasz bardzo ciekawe rabaty, zniżki i dodatkowe wyposażenie samochodu za darmo. Teraz wystarczy, że zawsze będziesz korzystać z usług wybranej wypożyczalni. Stali klienci często mogą oczekiwać lepszego traktowania.

Możesz również polubić…